Güncelleme:  01.06.2015   Nevcivan Ekiz                                                                                                                   

 
 
 

Bir Fıkra

 

GÜNLÜKBAŞI ÇEVRE İNCELEMESİ

Ziyaret Edildi.

Dost siteler

1. Nif mah web sitesi
2. Nif  web sitesi (yeni) 3.Arpacık web sitesi (Eski)   3.EkizWeb yemek.
ULAŞIM VE HABERLEŞME

ULAŞIM VE HABERLEŞME    

            Köy: FETHİYE-DENİZLİ karayolu üzerinde bulunmaktadır. Mesafe olarak FETHİYE YE daha yakındır. Fethiye ye 33 Km. Çameli ye  51 Km. dir. Köyle ilçe arası yol asfalt yol olup yer yer üç şeritlidir. Kış aylarında Denizli yolu  Kırkpınar mevkiinde kar nedeniyle ara sıra kapanır. Karayollarının ekipleri, yolu hemen açar. Kış aylarında sürekli bir ekip burada bulunur. Köye bağlantılı olarak ta stabilize yollarla, Arpacık- Çenger- İncirköy….   Arpacık- Darıyeri- Çöğmen- Karacaören….. Arpacık- Yayla Koru .     bulunmaktadır. Yollar açik olup, ulaşım sağlanmaktadır.

Köyde ulaşımı sağlayan on üç üyeli bir minibüs kooperatifi bulunmaktadır. Belirli saatlerde Fethiye – Arpacık    . Arpacık- Fethiye arasında yolcu taşıma hizmetlerini görmektedir. Çoğunlukla özel araç çok bulunmaktadır. Taksi, minibüs, Traktör vb araçlarda ulaşım aracı olarak kullanılır.

Sebze vb. nakliyat işlerini ise köyde bulunan kamyonlarla. Kamyonetlerle, pikaplarla, Traktörlerle yapılır.

Köyde haberleşme sorunu giderilmeye çalışılmıştır. Yeni camii altında on bin abonelik, hiber kablo ile merkez telekom a bağlantısı bulunan, evlere yer altından yapılmış şebekesiyle abone veren, bir telefon santrali bulunmaktadır. GSM telefoları dışarıda çalışanların tamamında vardır. Ama nedense bu bölge unutulmuş gibidir. TÜRKCEEL bir baz istasyonu yapmış ama köyün merkezinden iletişim sağlamadığından köy içine de bir verici koyarak iletişimi sağlamaktadır. AVEA şirketi de bir verici yapmaya çalışıyor. Diğer GSM şirketine de sesleniyoruz. TELSİM e  . serbest dolaşımı sağlayın yada sizlerde yatırım yapınız.

 

 

Giriş Arpacık köyü ilk yerliler sulaleler Coğrafi durum ekonomi saglik nufus aile dügün Sosyal yardımlaşma sanat kültürel durum okullar din inanışlar eglence yasam ulasim haberleşme

 

Arpacık (Nif) Köyü

Çevre Fotoğrafları

Linklerimiz

Muğla Valiliği
Fethiye Kaymakamlığı
Fethiye Belediyesi
TC Kimlik No
Vergi Kimlik No
ÖSYM

Haberler

 

PiyasalarHava Durumu

FETHİYE

FETHIYE

Dost siteler

1. Nif mah web sitesi
2. Nif  web sitesi (yeni) 3.Arpacık web sitesi (Eski)   3.EkizWeb yemek.
Yukarı
Nevcivan Ekiz

her hakkı saklıdır © Nevcivan Ekiz 2005

www.000webhost.com