Güncelleme:  01.06.2015   Nevcivan Ekiz                                                                                                                   

 
 
 

Bir Fıkra

 

GÜNLÜKBAŞI ÇEVRE İNCELEMESİ

Ziyaret Edildi.

Dost siteler

1. Nif mah web sitesi
2. Nif  web sitesi (yeni) 3.Arpacık web sitesi (Eski)   3.EkizWeb yemek.
KÖYDE EĞLENCE

KÖYDE EĞLENCE                                  

 

Köy eğlenceye çok düşkündür. Köyün eğlence araçlarından yoksun oluşudur. Eğlence araçları başta düğünler, kahvehane, çeşitli sporlar ve televizyon vb. araçlardır.

Köye 1979 yılında elektriğin gelmesiyle eğlence araçlarında artış olmuştur. Sineması yoktur. İhtiyaçta duyulmamaktadır. Kahvehanelerde uydu alıcısı, VCD vb. araçlardan yararlanılmaktadır. Düğünlere ilgi fazladır. Düğünler dört gün sürer. Kadın ve erkeklerin eğlence günleri ayrı gibi olsa da zamanla karışmıştır. Son zamanlarda kadın erkek hep bir arada eğlenirler.

Avcılık bir spor haline gelmiştir. Her av mevsiminde bir av sporu yapılır. Spor olarak köyün her tarafı yürüyüş sporuna elverişlidir. Yapılır. Gençler arasında, futbol, voleybol seyrek olarak ta yapılır.

Her yıl haziran ayı içinde festival düzenlenir.

Köy kahvehane hayatına çok düşkündür. Kumar oynanır. Kumar düşkünü bazı kşiler ailevi sorumluluklarını unutanlar bile olur.

Evlerde kış eğlenceleri yapılır. Geleneksel arap aşı çorbası pişirilir. Bu çorba tavuk suyundan yapılır. İçine mısırdan özel bir hamur hazırlanır. Bu hamurla birlikte yenir. Çok acı bir çorba olması özelliğidir. Çorbalar yendikten sora yöresel oyunlar oynanır. Seykir, yüzük saklama vb. oyunlar oynanır.

 

Giriş Arpacık köyü ilk yerliler sulaleler Coğrafi durum ekonomi saglik nufus aile dügün Sosyal yardımlaşma sanat kültürel durum okullar din inanışlar eglence yasam ulasim haberleşme

 

Arpacık (Nif) Köyü

Çevre Fotoğrafları

Linklerimiz

Muğla Valiliği
Fethiye Kaymakamlığı
Fethiye Belediyesi
TC Kimlik No
Vergi Kimlik No
ÖSYM

Haberler

 

PiyasalarHava Durumu

FETHİYE

FETHIYE

Dost siteler

1. Nif mah web sitesi
2. Nif  web sitesi (yeni) 3.Arpacık web sitesi (Eski)   3.EkizWeb yemek.
Yukarı
Nevcivan Ekiz

her hakkı saklıdır © Nevcivan Ekiz 2005

www.000webhost.com